Viena uždegta žvakutė – viena sušildyta siela

Prieš Vėlines visi skubame tvarkyti artimųjų kapų. Prisimename juos uždegdami žvakutes. Ir liūdnu žvilgsniu palydime apleistus kapus, kurių galbūt niekas neaplankys nei Vėlinių savaitgalį, nei įpaprastą dieną.

Kiekvienais metais tokiu susimąstymo laikotarpiu šiuos užmirštus kapus aplanko įvairios organizacijos, ugdymo įstaigų auklėtiniai. Šiais metais Kauno rajono Garliavos Jonučių kapinėse apsilankė Garliavos sporto ir kultūros centre veikiantis jaunimo klubas „Eventus“. Mokiniai ne tik uždegė žvakutes ant nežinomų, neprižiūrimų kapų, bet ir juos aptvarkė. Klubo nariai teigė, kad liūdna matyti tiek daug apleistų amžinojo poilsio vietų. Svarstė kodėl aplinkinius kapus prižiūrintys giminaičiai patingi uždegti žvakutę ar aprinkti lapus nuo greta esančių apleistų kapaviečių, kurių galbūt nebėra kam aplankyti. Galima tik pasidžiaugti, jog vis daugiau dėmesio šioms vietoms skiria įvairios jaunimo organizacijos.

Geras pavyzdys užkrečia – jau tą pačią akcijos dieną, žmonės lankantys artimųjų kapus, ne tik teiravosi apie vykstančią akciją, bet ir žadėjo patys rasti akimirką: uždegti žvakutę ir sušildyti sielas tų, kurių, galbūt niekas jau nebepamena.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro

 režisierė ir renginių organizatorė

Augustina Kinderytė

Būsimas Garliavos kaimynystės parkas suvienijo bendruomenę

Spalio 18 dieną, Garliavoje, prie Maišiaus upelio, būriavosi smalsūs garliaviečiai. Čia saulėtą šeštadienio popietę buvo pašventintas kertinis būsimo Garliavos kaimynystės parko akmuo, pristatytas parko pilonas, pirmasis parko žibintas. Parko statybų pradžios iškilmėse dalyvavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Administracijos direktorius Ričardas Pudževelis, LR Seimo narys Antanas Nesteckis, būrys Kauno rajono savivaldybės tarybos narių, Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė, Garliavos ugdymo įstaigų auklėtiniai bei kiti bendruomenės atstovai. Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas kalbėjo: „Parko kūrimas yra didelis darbas. Jis tęsis ne vienerius metus. Tam reikės daug lėšų, išradingumo ir visos bendruomenės pastangų. Toks parkas Garliavoje yra būtinybė, nes čia labai trūksta laisvalaikio zonų, jaukių vietų renginiams. Ši idėja buvo brandinama daug metų, o dabar, mes matome ir džiaugiamės, kad mintys tampa realybe. Kaimynystė reiškia bendravimą, atvirumą, tarpusavio paramą, todėl tikiu, kad šis parkas padės telkti ir vienyti visą Garliavos bendruomenę.“

Būsimąjį parką papuošė Garliavos Jonučių progimnazijos, Juozo Lukšos gimnazijos ir  Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos mokinių bei jų mokytojų paruošti rudeniniai žibintai. Žaismingais raštais puošti moliūgai žymėjo būsimų parko žibintų vietas. Pirmasis parko žibintas, puoštas simboliškais žodžiais, buvo pristatytas ir įžiebtas šventės metu.

 Taip pat pristatytas parko pilonas. Jame atsispindi parke dominuojančios spalvos įvairiais metų laikais. Parką projektuojanti architektė Violeta Beigienė tvirtino, kad šiame parke jau netrukus palaipsniui atsiras daug žydinčių augalų: „Visų projektuojamų augalų grupės bus išdėstytos suderinus jas pagal spalvas. Parko pradžioje dominuos švelnios alyvų spalvos ir atspalviai. Centrinėje švenčių organizavimo dalyje bus sodinami baltai žydintys augalai. Sporto ir žaidimų zonoje augs tamsūs želmenys“. Parke taip pat žadama įrengti amfiteatrą, kuriame planuojama rengti miesto šventes ir kitus bendruomenės renginius.

Vienas iš šventės akcentų – iškilmingas didžiulio riedulio, žyminčio vieną iš įėjimų į parką pašventinimas. Jį palaimino Garliavos Švč. Trejybės parapijos klebonas, vicedekanas Gintaras Urbštas. Planuojamo 4,5 ha parko pradžią simbolizuos būtent šis įspūdingo dydžio akmuo, kurio pervežimu profesionaliai pasirūpino „Kauno keliai“.

Renginio metu dainas dovanojo ir iškilmingą šventės nuotaiką kūrė muzikinis ansamblis „Ainiai“. O po oficialių kalbų, parko pristatymo bendruomenei renginio dalyviai griebė kastuvus ir nuėjo sodinti pirmųjų vardinių parko medelių. Po oficialaus parko atidarymo, Garliavos bendruomenė buvo kviečiama į „Kaimynų šventę“, vykusią Kauno r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Jos metu varžėsi Garliavos miesto ir apylinkių seniūnaičių surinktos komandos. Viena už kitą išradingesnės, svetingesnės komandos užkrėtė viena kitą puikia nuotaika. Visi džiaugėsi lauždami vakaro šeimininkės Garliavos seniūnės Nijolės Tarvydienės raguolį, dainuodami pačių perkurtas dainas, pasakodami legendas. Geros nuotaikos nestokojo ir vakaro svečiai Kauno r. savivaldybės meras su žmona, tarybos nariai, krašto verslininkai, įstaigų vadovai ir Garliavos gyventojai. Šventės pradžioje taip pat buvo pristatomi būsimame parke augsiantys augalai. Apie juos papasakojo dendrologė Danguolė Liagienė. Po šio išsamaus pristatymo, kaip ir dera varžytuvėse komandos turėjo prisistatyti, parodyti namų darbus, firminius patiekalus. Garliaviečiai stebino savo išradingumu, kūrybiškumu ir svetingumu. O kad geros nuotaikos nepritrūktų, o dainų arsenalas neišsektų rūpinosi Ežerėlio kultūros centro kapela „Samanėlė“, vadovaujama Remigijaus Marmos.

Tą dieną nebuvo vietos liūdesiui, vienatvei. Bendruomenę suvienijo bendra vizija, siekiai ir svarbiausia noras būti kartu. Tokie bendruomenės susibūrimai – įrodymas, kaip skubančiai visuomenei trūksta šilto ir nuoširdaus bendravimo. O juk bendravimas ir šypsenos yra gražiausia, ką galime vienas kitam duoti, tad dalintis šiais turtais su savo artimaisiais, draugais, kaimynais organizatoriai linki ne tik ypatingų švenčių, gražių projektų pradžios metu, o nuolatos.

Augustina Kinderytė,

Garliavos sporto ir kultūros centro

režisierė ir renginių organizatorė

Kristijono Donelaičio pamokslai aidėjo Garliavoje

Daugeliui metų laikai asocijuojasi su tam tikrais žmonių gyvenimo tarpsniais. Pavasaris – vaikystė, jaunystė žydėjimo laikas, o tuo tarpu ruduo – senatvė, gyvenimo rudenėlis. Bet ar tikrai? Rudenį gamta pasipuošia tokiomis spalvomis, kokių išgauti nepavyksta net puikiausiam dailininkui. Taip ir žmogus sukaupęs tiek išminties, patirties tarsi įgyja naujų spalvų, išgyvena antrąjį savo pavasarį. Atsidėkojant už sukauptus metus ir trumpam pabėgant nuo kasdienos vargų kasmet spalio 1 d. švenčiama pagyvenusių žmonių diena, o visą mėnesį vykstantys renginiai skirti senjorams pagerbti.

Praėjusią sekmadienio popietę, spalio 12 dieną Garliavos Jonučių progimnazijos salėje vyko koncertas skirtas šiai gražiai progai prisiminti. Koncerte buvo galima išgirsti Kauno valstybinio choro (vadovas ir dirigentas – Petras Bingelis) ir aktoriaus Dainiaus Svobono paruoštą programą „Taip Donelaiti!“. Susirinkusieji už simbolinę kainą  išgirdo meistriškai skaitomus Kristijono Donelaičio tekstus, Vlado Švedo, Giedriaus Kuprevičiaus, Algimanto Bražinsko, Vidmanto Bartulio chorinę muziką ir liuteronų giesmes. Programa taip pat skirta Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti.

Po įsimintino koncerto žiūrovus pasveikino ir neišsenkančios sveikatos linkėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Povilaitis. O Garliavos sporto ir kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Živilė Girdauskaitė ir renginių organizatorė Augustina Kinderytė dovanojo išminties simbolius – obuolius, puoštus pasaulio šviesuolių mintimis. Tikimasi, kad tokios kultūringos ir prasmingos popietės vyks dažniau ir pritrauks vis daugiau Garliavos gyventojų.

 

Garliavos sporto ir kultūros centro

Režisierė ir renginių organizatorė

Augustina Kinderytė

 • Spalis 2014

  P A T K P Š S
  293012345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  272829303112
  Lapkritis
  04
  10 00
  Pagrindinė sporto salė
  Lapkritis
  07
  10 00
  Lapkritis
  08
  10 00